XBody Mosilor - testat pe propria piele

Creat de admin, nov 03, 2017, 12:42 p.m.

« precedentul - următorul »

admin

Nu puteam vorbi despre un domeniu atat de nou si interesant daca nu testam pe propria piele antrenamentul XBody. Ei bine, am ales sa merg la un studio XBody afla mai apoape de mine, asa ca ales XBody Mosilor. Am sunat, am primit toate detaliile legate de antrenament si am facut programarea. Prima sedinta a fost interesanta, mai ales pentru ca asteptarile mele erau, poate, putin diferite. Nu credeam ca voi pleca pe picioare de acolo  :)  Antrenorul cu care am lucrat mi-a spus ca, spre deosebire de alte studiouri, ei prefera sa ia lucrurile treptat si sa nu sperie clientii, lucru de inteles daca ma gandesc ca am auzit de cazuri in care persoana nu s-a ridicat din pat a doua zi (febra musculara). Dar, sa trecem la subiect...

Am ales pachetul de 8 sedinte de antrenament XBody. Masuratorile au fost facute la prima sedinta si la ultima din abonament. Ca si diferente, cantarul (acelasi) a inregistrat o scadere de 3 kg. Nu este foarte mult, insa nici foarte putin. Fiind genul de persoana care prefera o slabire treptata si nu brusca, este ceea ce doream. Surpriza, insa, a venit la masuratoarea in centimetri. Ei bine, talia mea s-a micsorat cu 6cm in 8 sedinte, efectuate intr-o luna. La brate nu pot spune ca am dat foarte mult jos, insa la picioare au fost o diferenta de 2,5cm pe fiecare picior. Pot spune ca dupa vreo 3 sedinte am vazut primele rezultate pe corpul meu (pielea si muschii se asezau altfel, aveam mai multa energie dupa antrenament - lucru ciudat pentru mine), dar acum totul este demonstrat de masuratori.

Fiind o persoana care nu are foarte mult timp liber la dispozitie, cele 20 minute m-au ajutat nesperat de mult, comparativ cu alergatul in aer liber sau cu mersul la sala. Voi continua macar pana in sarbatori sa vedem cum evolueaza lucrurile.

Va salut si sper sa impartasiti si voi din experienta voastra!  ;)